Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
E- Rada TRANSMISJA ONLINE

www.netrada-gminaklodzko.pl

Interpelacje/ Wnioski/ Zapytania Radnych Gminy Kłodzko VIII kadencji

___________________________

 

RAPORT O STANIE GMINY ZA 2018 r.

- udział mieszkańców w debacie

___________________________

Wójt Gminy Kłodzko informuje,

że w związku z zamiarem podjęcia czynności kontrolnych na nieruchomościach związanych lub zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej, właściciele nieruchomości, którzy nie dokonali obowiązku złożenia stosownej informacji w sprawie podatku od nieruchomości proszeni są do jej złożenie lub dokonania korekty wcześniej złożonej informacji.
Informacja powinna odzwierciedlać stan faktyczny powierzchni budynków, budowli
i gruntów nieruchomości zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej.

Formularze informacji podatkowych można pobrać z BIP Gminy Kłodzko -> poradnik interesanta -> podatki i opłaty lokalne lub w Urzędzie Gminy Kłodzko,
pok. 306, II piętro.

Czyste powietrze

wymiana kotlow grzewczych

Fotowoltaika - Grant

fotow

Wnioski

 

 


alt


 


Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Oświata
Sołectwa
Szukaj
-
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   poniedziałek, środa, czwartek, piątek

   w godz.: 7.30 - 15.30

   wtorek w godz.: 8.00 - 16.00

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30
Laureaci i nominowani - Jaskry wręczone! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Matusz   
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:54

altSiedem kategorii, blisko trzydzieści nominacji i jedenaście zaszczytnych statuetek wraz z Jaskrami Specjalnymi. Tak owocna była tegoroczna, osiemnasta z kolei edycja Nagród Roku Gminy Kłodzko „Ranunculus Penicillatus”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 31 maja w Hotelu Metro View w Boguszynie.

Nominowani, laureaci, przedstawiciele lokalnych środowisk, ale też wielu innych znamienitych gości, m.in.: posłanka na Sejm RP Monika Wielichowska, wicemarszałek Dolnego Śląska Marcin Gwóźdź, przedstawiciele służb mundurowych, gospodarze sąsiednich gmin... Wręczenie Nagród Roku Gminy Kłodzko „Ranunculus Penicillatus” to za każdym razem duża uroczystość pokazująca to, co gmina Kłodzko ma najcenniejszego, czyli ludzi: utalentowaną młodzież, mieszkańców z inicjatywą, przedsiębiorców z perspektywą oraz sponsorów.

Kategorie, w jakich wręczana jest ta Nagroda, oddaje ideę całego przedsięwzięcia. Jego celem jest wyróżnianie osób, podmiotów oraz zrealizowanych ciekawych inicjatyw na terenie gminy Kłodzko. I mimo że popularne Jaskry przyznawane są już od osiemnastu lat, co roku jest po kilka nominacji w każdej kategorii, co pokazuje lokalną aktywność w dziedzinie kultury, sportu, życia gospodarczego i społecznego, promocji i in.

Za wyborem stoi kapituła, w której skład wchodzą: wójt Zbigniew Tur jako przewodniczący, Ryszard Jastrzębski – przewodniczący Rady Gminy, Mariola Kozak – obecnie wiceprzewodnicząca RG, Ludwika Golec – sołtys wsi Marcinów, Leszek Bobula – przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Kłodzku. A oto nominowani i laureaci:

 

W kat. Inicjatywa – Projekt – Produkt Roku zwyciężył film o Krosnowicach pt. „Z lotu ptaka”.

Nominowani byli także: Filia nr 1 Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Krosnowicach, Justyna Szwed i Centrum Integracji Społecznej.

 

W kat. Przedsiębiorca Roku statuetka trafiła do firmy Bielinex-Beton sp. z o.o. z Bierkowic, a nominowani byli również: Piekarnia „Kajzerka” sp. z o.o. z Żelazna i Przedsiębiorstwo Piekarsko-Cukiernicze Machela z Jaszkowej Dolnej .

 

W kat. Sponsor Roku tym razem kapituła konkursu nominowała aż sześć osób i podmiotów: Koło Łowieckie „Muflon” w Kłodzku, Janusza Wolańskiego, Jana Pokrywkę, Kazimierza Czechowicza, Spółkę Budowlaną Lex-Bud s.c. oraz Bank Spółdzielczy w Kłodzku, który otrzymał statuetkę.

 

W kat. Osobowość Roku statuetkę „Jaskra” otrzymała Barbara Bromboszcz – UKSOrlęta” Krosnowice, natomiast nominaty do nagrody odebrali: ks. Jan Kwiatkowski z Piszkowic, ks. Ireneusz Kulig z Jaszkowej Dolnej, Oliwier Wcisło z Jaszkowej Dolnej i Natalia Grzegorzewska z Krosnowic.

 

W kat. Złoty Jaskier za Promocję statuetka została przyznana młodej i utalentowanej wokalistce Idzie Szebli ze Starego Wielisławia.

 

W kat. Najlepsza Działalność Edukacyjna Kulturalna NGO tym razem nagrodzone zostały „Śpiewanki” ze Starego Wielisławia, a nominowanymi były również pisarka Sylwia Winnik i artystka-malarka Joanna Broczek.

 

W kat. Społecznik Wolontariusz Roku statuetka została przyznana Dorocie Frąckowiak, a nominaty – Agnieszce Jarosz i Henrykowi Procherze.

 

Oddzielnym wyróżnieniem są Jaskry Specjalne, które tym razem trafiły do zasłużonych lokalnych działaczy: Haliny Witos – wieloletniej sołtys Ołdrzychowic Kłodzkich (2002-2019), Kazimierza Wcisło – sołtysa Jaszkowej Dolnej przez ćwierć wieku (1994-2019), Ireny Rudnickiej – autorki tekstów, piosenek ludowych i okazjonalnych wierszy i Jana Polichowskiego – wieloletniego naczelnika OSP w Ołdrzychowicach Kłodzkich, który wyszkolił kilka pokoleń strażaków.

 

Każda nominacja – jak zawsze – była poprzedzona krótkim filmem prezentującym kandydata. Nie zabrakło też części muzycznej imprezy; tym razem uświetnił ją znakomity Chór Concerto Glacensis pod kierunkiem Katarzyny Mąki. Natomiast ukoronowaniem emocji konkursowych i doznań duchowych był znakomity tort „Ranunculus Penicillatus 2019”.

alt  alt  alt alt  

  alt  alt  alt 

alt  alt  alt  alt 

alt  alt  alt  alt 

alt  alt  alt  alt 

alt  alt  alt  alt 

alt  alt  alt  alt

alt  alt  alt  alt

 alt  alt  alt  alt

alt  alt  alt  alt

alt  alt  alt  alt

alt  alt  alt 

 

 

 


Poprawiony: czwartek, 13 czerwca 2019 12:21
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashStara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer

01.jpg


s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com